INTERNET

Jste kilometry od civilizace? Nevadí.

Jste kilometry od civilizace? Nevadí.

Třebíč má 56 km2,
pokrýváme 600 km2

Třebíč má 56 km2, pokrýváme 600 km2

Gigabitem i pro přespolní

Gigabitem i pro přespolní

 

Ceník bezdrátového připojení k internetu najdete na této stránce, viz. posuvník na liště vpravo

 

Připojení k internetu pro : 

Třebíč, ČECHOČOVICE, Krahulov, PETROVICE, Valdíkov, VLADISLAV, Řípov, STŘÍTEŽ, Poušov, HOSTÁKOV, Červená Hospoda, STAŘEČ, V Loučkách, MASTNÍK, Sokolí, KOŽICHOVICE, Okříšky

 

Připojení klientů k internetu provádíme pomocí profesionálních bezdrátových mostů technologií PowerBeam,  PowerBridge, NanoBeam,  AirMax, atd. , kterou vyvinula a zdokonaluje americká společnost UBIQUITI se sídlem v Kalifornii (www.ubnt.com) a která dodává páteřní spoje pro největší národní operátory telekomunikačních služeb po celém světě. Tyto spoje nejsou nijak významně rušené okolním prostředím a jsou maximálně spolehlivé. Významné trasy P2P řešíme prvky MIKROTIK a UBNT AirFiber

Profesionální bezdrátové mosty tohoto výrobce provozujeme po ČR již od samého počátku vzniku této technologie  a jsme schopni těmito prostředky zajistit přenosy stovek megabitů, tedy 10x až 100x rychleji, než umožňují jiné drátové a bezdrátové technologie v ČR. Pro velké klienty můžeme předávat vzduchem i  stovky MBPS cenově dostupným mostem s certifikací.

Nezávazné konzultace poskytujeme NON STOP, rádi Vás uvítáme v naší kamenné prodejně s parkovištěm jen pro Vás.

 


Ceník bezdrátového připojení k internetu:

Měsíční tarify a roční zvýhodněné kredity.
 

TARIF

 

RYCHLOST  maximální / inzerovaná při stahování 

 

RYCHLOST maximální / inzerovaná při odesílání 

__CENAbezDPH____CENAvčetněDPH__Způsob úhrady

 

Běžně dostupná rychlost stahování (Mbps)

 

Minimální rychlost stahování (Mbps)

 Běžně dostupná rychlost odesílání (Mbps)

 

Mini 0 Mbps 0 Mbps  0 Kč 0 Kč měsíčně 0 0  0  
Basic 16 Mbps 6 Mbps  207 Kč 250 Kč měsíčně 10 5  4  
                   
    Advanced           20 Mbps 8 Mbps 250 Kč 300 Kč měsíčně 12 6  5  
KREDIT Advanced   20 Mbps 8 Mbps 222 Kč 270 Kč Roční předplatba 12 6  5  
                   
Premium 25 Mbps 8 Mbps  290 Kč 350 Kč měsíčně 15 8  5  
KREDIT Premium 25 Mbps 8 Mbps  250 Kč 300 Kč Roční předplatba 15 8  5  
                   
 Line Pro  30 Mbps  10 Mbps  372 Kč  450 Kč  měsíčně  18  9  6  
KREDIT LinePro 30 Mbps  10 Mbps  331 Kč  400 Kč  Roční předplatba 18  9  6  
                   
KONTRAKT 36   36 Mbps  10 Mbps  297 Kč 360 Kč   Roční předplatba  18  9  6  
 Vyhrazená linka  39 Mpbs  10 Mbps  2066 Kč  2500 Kč  VPN  BEZ AGREGACE  39  39  39  

 

 KONTRAKT 36   -  Jde o připojení 36 MBPS za 360 Kč pro 36měs. smlouvu s každoroční fakturací

BENEFIT léto 2022 - VEŘEJNÁ IP jen pro Vás - ZDARMA ! 

Tradice kvality firmy PC PRINT (od roku 1991) je Vám zárukou správné volby, s výpovědí Vašemu poskytovateli Vám pomůžeme.

Bezdrátové WiFi připojení rodinných domů a vzdálených objektů k internetu poskytujeme již cca 25 let, proto  máme  s bezdrátovými   přenosy  největší zkušenosti.

  • Tarify jsou bez datových omezení (bez FUP, žádné omezování počtu stahovaných GB) 
  • Linka PCPRINT je vždy napojena na optiku a rádiem je šířena po regionu
  • Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou, připojení je bez závazků 
  • Linka PCPRINT má nepřetržitou techn.podporu – monitorovací systém + vybavený servisní sklad 
  • Linka PCPRINT má týdenní bezplatný zkušební provoz 
  • Pokud jste vázáni smlouvou u konkurence, linka PCPRINT je pro Vás na období výpovědi  ZDARMA
  • Pokud jste vázáni smlouvou u konkurence, Vaši výpověď za Vás s Vaším písemným pověřením můžeme vyřídit my
  • Cenu přídavných zařízení pro šíření signálu po Vašem bytě lze rozložit do měsíčních paušálů
  • Kontakt:  777 59 49 17,  608 832 666,  568 822 988,  561 030 571,  obchod@pcprint.cz

ČTÚ - Český telekomunikační úřad - regulátor trhu elektronických komunikací

zavedl s platností od 01.01.2021 několik opatření. Předkládáme veřejnosti následující definice a požadavky, které splňujeme:

Běžně dostupná rychlost musí odpovídat alespoň 60 % inzerované rychlosti.

Minimální rychlost musí odpovídat alespoň 30 % inzerované rychlosti.

Velká trvající odchylka znamená pokles reálné rychlosti pod běžně dostupnou na dobu delší než 70 minut.

Velká opakující se odchylka znamená alespoň tři poklesy reálné rychlosti o délce minimálně 3,5 minuty pod běžně dostupnou během 90 minut.

 

 

************************************************************************************************************

  •  Na skutečně dosahovanou rychlost při měření rychlosti připojení i běžném používání služby přístupu k internetu může mít vliv běžící služba IPTV nebo další OTT služby typu Youtube nebo Netflix, běžící aktualizace operačních systémů nebo aplikací, poslech hudby na pozadí a další služby, které běží mimo internetový prohlížeč a nemusí být na první pohled jejich činnost zjevná.

Za velkou trvající odchylku od běžně dostupné rychlosti se považuje taková odchylka, která vytváří souvislý pokles výkonu služby přístupu k internetu pod definovanou rychlost v intervalu delším než 70 minut.

Za velkou opakující se odchylku od běžně dostupné rychlosti se považuje taková odchylka, při které dojde alespoň ke třem poklesům skutečně dosahované rychlosti v intervalu delším nebo rovno 3,5 minutám v časovém úseku 90 minut. Velká trvající odchylka a velká opakující se odchylka mohou mít vliv na kvalitu poskytované služby a dávat v případech, definovaných Všeobecnými obchodními podmínkami, právo na reklamaci poskytované služby.


Pokles skutečně dosahované rychlosti pod úroveň minimální rychlosti je považovaný za výpadek služby a v případech, definovaných Všeobecnými obchodními podmínkami, může dávat právo na reklamaci poskytované služby.

************************************************************************************************************

 

 

Ukázkový příklad pro praktické využití novely:
"Pokud poskytovatel internetu nabízí kupříkladu VDSL s inzerovanou rychlostí 100/10 Mb/s, musí ve smlouvě uvést (a v praxi dodržovat), že běžně bude uživatel surfovat rychlostí alespoň 60/6 Mb/s a minimálně garantovaná bude alespoň rychlost 30/3 Mb/s
Pokud reálná rychlost klesne pod 60/6 Mb/s na více než 70 souvislých minut nebo třikrát během hodiny a půl na více než 3,5 minuty, z právního hlediska jde o výpadek. Když reálná rychlost spadne pod 30/3 Mb/s, také jde o výpadek."

 Z praxe: 

1/ "úzké hrdlo nebývá  na straně ISP, ale vždy záleží na nejpomalejším spojení po celé trase a zejména  na stavu serveru, na který se klient sítě chce dostat. Příkladem jsou servery on line her v Jižní Korei, Los Angeles apod."

 2/ "s ohledem na stav a stáří wifi routrů, počítačů, s ohledem na počet pater a počet stavebních příček v objektu klienta, je vždy nutné měření rychlosti provádět  hned na prvním konektoru RJ-45 na kabelu pod venkovní anténou, tedy bez kancelářského routru a bez dalšího bytového HW a bez připojených klientů a bez zapojené IP-TV atd. V opačném případě neměříte rychlost přípojky, ale jen to, co na Vás pod střechou zbylo..."

Počítač, kterým měření klient hodlá provádět, by neměl být zastraralý, zavirovaný nebo zpomalený ochranným SW, (násobné antiviry, firewally apod.)

Pokud PC nabíhá do Windows déle než 15 sekund, nemusí být výsledek "měření" věrohodný a klient může  o změření na jeho geolokační adrese požádat svého poskytovatele". 

 

Poskytovatel PC PRINT, ING. LUČAN, IČO - 426 70 471, jako ISP, poskytuje přístup k síti internet celorepublikově na základě osvědčení Českého telekomunikačního úřadu podle § 13 Zákona o elektronických komunikaích a podle Oprávnění podle § 79 a § 104 ZEK ( a dalších právních předpisů ČR, zejména potom o využívání rádiových frekvencí pro bezdrátový přenos dat) po celé České republice.

**********************************************************************************

 ***********************************************************************************

 

České úřady vyzvaly streamovací služby ke snížení kvality videa:

Český telekomunikační úřad a ministerstvo průmyslu a obchodu vydaly doporučení provozovatelům internetového videoobsahu snížit kvalitu vysílání,

aby bylo snazší čelit globálnímu přetížení datových sítí.

Ve čtvrtek 26. března 2020 se české úřady vydaly ve stopách Evropské komise a Sdružení evropských regulačních orgánů a žádají tuzemské streamovací služby, aby u nás dočasně snížily rozlišení obrazu ve streamu.

Podle úřadů by měli provozovatelé zvážit, kde není nutné vysílat v HD nebo UHD/4K/8K a přejít v takovém případě na kvalitu SD.

„Nižší rozlišení obrazu ve streamu ulehčí přetíženým datovým sítím, které v poslední době v kontextu s koronavirem a mimořádnými opatřeními výrazně narostlo,“ říká ČTÚ v doporučení.  Skokově se s karanténou zvedlo zatížení sítí až o 33%.

České úřady tímto doporučením reagují na výzvu evropských orgánů  z 19. března, konkrétně na prohlášení Evropské komise (EK) a Sdružení evropských regulačních orgánů v oblasti elektronických komunikací (BEREC). Ty chtějí předejít případnému budoucímu přetížení internetu, které by mohlo mít výrazně omezující vliv na jeho chod.

 

 

 

 

********************************************************************************************************************************************

Oznamujeme, dle §73 odst. 7 zákona č.127/2005 Sb., o elektronických komunikacích, typy účastnických rozhraní pro připojení klientských přístrojů do WiFi sítě

Podrobnou specifikaci typů  rozhraní naleznete v přiloženém dokumentu PDF zde:

Všeobecné podmínky poskytování telekomunikační služby naleznete v přiloženém dokumentu  PDF zde